PADI Freediver pict

Jesteś zainteresowany kursem? Zostaw swój e-mail lub telefon:

Jeszcze kilka lat temu słowo to było albo niezrozumiałe, albo wywoływało lekko ironiczny uśmiech na twarzach nurków sprzętowych. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej – nikogo już nie dziwią stojące na wodzie bojki i ludzie śmigający przy linie w głębiny. Powszechny i wygodny dostęp do Internetu ułatwiający organizację podróży po całym niemalże globie, stworzył nową generację wielbicieli podwodnego świata. Nie interesuje ich inwestowanie w drogi i ciężki sprzęt, dopłacanie za nadbagaż – wystarczy im maska, rurka, płetwy i lekka pianka, a zaoszczędzone pieniądze wolą przeznaczyć na dłuższe i bardziej egzotyczne wyjazdy. Wzrost popularności freedivingu bardzo wyraźnie można zaobserwować szczególnie w nurkowo atrakcyjnych miejscach, takich jak Egipt, Indonezja Tajlandia, w których nikogo już nie dziwią pojawiające się co chwila nowe szkoły freedivingu i rzesze pasjonatów tej dyscypliny zjeżdżających się tam ze wszystkich stron.


CO TO JEST FREEDIVING?

Zacznijmy od próby zdefiniowania.
Freediving to nurkowanie (pływanie pod wodą) bez użycia sprzętu umożliwiającego oddychanie po zanurzeniu, a krócej - nurkowanie na zatrzymanym oddechu.
Założenie jest proste – Freediver bierze wdech na powierzchni wody, zanurza się i pozostaje pod wodą (płynąc lub w bezruchu) tak długo, na jak długo pozwoli mu na to umysł, fizjologia, poziom wytrenowania, doświadczenie lub asekurujący go partner.
Definicje jednak są proste i surowe, a określenie czym jest freediving staje się bardzo subiektywne i uzależnione od wielu czynników - wszystko zależy od tego co chcesz robić pod wodą.

Co to jest freediving - PDF


KURSY PADI FREEDIVER

Jeżeli w czasie wakacji lub na urlopie lubisz oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w przejrzystej wodzie chłonąc uroki podwodnego świata i cenisz sobie bezpośredni kontakt z naturą to właśnie zaczynasz swoją przygodę z freedivingiem. Wystarczy podstawowy sprzęt: maska, rurka i płetwy oraz kurs na poziomie PADI Freediver poprowadzony przez Instruktora freedivingu.
Jeżeli natomiast Twoim celem staje się głębokość, czas lub odległość, pokonywanie słabości własnego ciała i umysłu, zaczynają się regularne
treningi, pojawia się podporządkowana nim dieta to oznacza, że freediving stał się stylem życia i swego rodzaju filozofią. To już jest wskazaniem do szkolenia na wyższym poziomie – PADI Advanced Freediver i PADI Master Freediver.

Więcej informacji - PDF


DLA KOGO JEST FREEDIVING:

Najprościej byłoby powiedzieć – dla każdego.

  • dla wszystkich, którzy chcą poznać uroki podwodnego świata bez dużych inwestycji w sprzęt do nurkowania, a jednocześnie chcą zgłębić i zrozumieć możliwości własnego organizmu i nauczyć się je wykorzystywać, wydłużając czas pobytu pod wodą i zwiększając odległości i głębokości,

  • dla wszystkich płetwonurków sprzętowych pragnących zrozumieć, dlaczego niektórzy zużywają mniej powietrza od innych i co trzeba robić, a czego nie wolno robić, żeby to zużycie zmniejszyć bez szkody dla organizmu oraz, że brak powietrza w automacie oddechowym wcale nie oznacza, że go nie ma.

Wymagania:

  • sprzętowe: maska (ew. na początek okularki pływackie + zacisk na nos), fajka, płetwy kaloszowe, pianka, czepek,
  • zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do nurkowania na zatrzymanym oddechu,
  • mata do ćwiczeń,
  • w przypadku osób niepełnoletnich - zgoda rodziców.

 Ceny:

  • Kurs PADI Basic Freediver - 850 zł

 WYJAZDY


nurek kurs Masz pytania? skontaktuj się z nami:)

Kontakt

Centrum Nurkowe Pijawka

ul. Puławska 84

02-603 Warszawa

tel.: 22 844 91 04

mobile: 601 144 440

email: nurkowanie@nurkowanie.pl

Godziny otwarcia: 

pon-pt: 11:00 - 19:00

sobota: 11:00 - 13:00

2 kwietnia
Zamknięte